Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KIRIK KOLLA MADALYA ALDI

Düzce adına yarışacak

KIRIK KOLLA MADALYA ALDI
13.02.2023 - 15:19
Haber Merkezi

Afganistan kökenli   halterci Türk kimliği almak istiyor. 2008 doğumlu Abbas Askari halter sporuna Kırıkkale ilinde başladı. Kilosunda  Türkiye şampiyonu olan genç sporcu için Çilimli Belediyespor  kulübü adına lisans çıkartıldı. Şu an yaptığı derecelerle Avrupa şampiyonu olması gereken  Abbas Askari sığınmacı olduğu için ülkemizi temsil edemiyor. Halen Düzce’de antrenörü Yasin Aydın nezaretinde çalışmalarına devam eden  halterci Türk kimliğine kavuştuktan sonra milli takım forması giyebilecek kapasitede.

TÜRKİYE REKORLARI VAR

Yetenek taraması sonrasında Kırıkkale ilinde halter sporuna başlayan Abbas Askari halen antrenörü Yasin Aydın ile birlikte  çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Sporcusuna 1 yıllık oturma izni verilmesinden sonra milli takımda forma giyebileceğini söyleyen antrenör Yasin Aydın  “Bu haltercimizi uzun süredir takip ediyordum. Kırıkkale ilinde başladığı halter sporuna Düzce’de devam eden Abbas Askari çok yetenekli  sporcu. Yaptığı dereceler Avrupa ve Dünya derecelerini geçiyor. Türkiye şampiyonasına katılan ve şampiyon olan haltercimiz oturum izni olmadığı için ay  yıldızlı formayı giyemiyor. Haltercimiz Türkiye şampiyonasında kırık kolla Türkiye 2. Olmuştu. Haltercimizin milli formayı giymesi için bizler elimizden geleni yapıyoruz ancak bürokratik işlemler uzun sürüyor.Abbas milli takım forması giydiğinde Avrupa ve Dünya şampiyonu alacak yetenekte. Yetkililerimizden  bu konuda yardım bekliyoruz. “dedi.


Editör: K. Işık

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar