Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

9 ARALIK'TAN İTİBAREN TAŞINACAKLAR

Düzce depreminin ardından hasarlı olan 2 lisenin öğrencilerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü servisleri taşıyacak.

9 ARALIK'TAN İTİBAREN TAŞINACAKLAR
8.12.2022 - 22:58
Güncelleme 8.12.2022 - 23:33
Haber Merkezi

MİLLİ EĞİTİM SERVİSLERİ TAŞIYACAK

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi öğrencilerinin 9 Aralık Cuma gününden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen servis araçlarıyla okullarına taşınacaklarını açıkladı. 

 

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, yaptığı basın açıklamasında  4 okulda egitim öğretim gören ogrencilerin baska okullara nakil edildiğini hatırlatarak "23 Kasım Çarşamba günü yaşanan depremin ardından ilimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in talimatları gereği; Merkez Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu, Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi okul binalarında yapılacak inceleme nedeniyle öğrencilerimizin başka okul binalarına nakledilmeleri kararlaştırılmıştır. 

635 ÖĞRENCİ TAŞINIYOR

Bu doğrultuda 5 Aralık Pazartesi gününden itibaren Şehit Özgür Işık İlkokulu ve Anaokulunun 304 öğrencisi 15 araç ile Hikmet Akın Ortaokulu ve Körpeşler Anaokuluna, köylerimizde ikamet eden 206 Anadolu Lisesi öğrencisinin 28 araçla, pansiyonlarda yatılı kalan 125 öğrencinin de 11 araçla yeni okullarına taşınma işlemi başlatılmıştır" dedi.

ARSAL VE TURGUT ÖZAL ÖĞRENCİLERİNE SERVİS TAHSİS EDİLDİ 

Tamer Kırbaç,Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Arsal Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 1.414 öğrencinin ikamet ettikleri mahalle merkezlerinde belirlenen 47 noktadan 89 servis aracıyla taşınması için yapılan planlamaya göre ihale çalışmaları tamamlandığını bildirdi.

9 Aralik Cuma gününden itibaren öğrencilerin servis araçlarıyla okullarına taşınacaklarına dikkat çeken Tamer Kırbaç, " Her iki okulda  öğrenim gören ve özel servis araçlarıyla ya da kendi imkânlarıyla ulaşım sağlayan öğrencilerimiz  9 Aralık Cuma gününden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen servis araçlarıyla okullarına taşınacaklar" dedi.

ÖĞLE YEMEĞİ VERİLMEYECEK

Kırbaç, öğle yemeği ile ilgili olarak da" Okullarımızda ikili öğretim uygulaması yapıldığından pansiyonlarda kalan yatılı öğrencilerimiz haricindeki diğer öğrencilerimize öğle yemeği hizmeti verilmeyecektir" şeklinde açıklama yaptı. 


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.