Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İSMETPAŞA ORTAOKULU TAŞINIYOR

1911 yılından bu yana eğitim öğretim faaliyetlerinin devam ettiği Düzce’nin tarihi okullarından biri olan İsmetpaşa ortaokulu Darıcı Mahallesine taşınıyor.

İSMETPAŞA ORTAOKULU TAŞINIYOR
17.10.2022 - 11:02
Güncelleme 17.10.2022 - 11:59
Özel Haber

Yaklaşık 10 yıldır yıkılması gündemde olan tarihi okul binası artık eğitim öğretim için kullanılmayacak.

İsmetpaşa Ortaokulu binası gelişime kapalı olduğu gerekçesiyle artık eğitim alanı olamayacak.

Darıcı Mahallesinde yapılacak yeni bina tamamlanana kadar eğitim faaliyetlerinin sürdüğü mevcut bina ihtiyacı karşılayamıyor. Yaşanan gelişme sonrası çocukların oyun alanı ve spor salonuna kavuşacak olması memnuniyetle karşılanıyor.

 

Yaklaşık bin öğrencinin eğitim gördüğü Şerefiye Mahallesindeki okul binasının güçlendirilmesi gerekiyor. Güçlendirme çalışması da bina eski olduğu için rantabl bulunmuyor.  Bu sebeple  Düzce İl Özel İdaresi 24 derslikli İsmetpaşa Ortaokulu ve kapalı spor salonu yapım işi için hazırlıklara başladı.  

İHALE DETAYLARI

 

İsmetpaşa Ortaokulu Darıcı Mahallesiíne yapılacak. İnşaatın bir yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. İhaleyi alan firma sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde işe başlayacak.

 

İhale 7 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 11:00'de DÜzce İl Özel İdaresi - Encümen Toplantı Salonunda yapılacak.

Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecek. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecek. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülecek. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunlu olacak. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecek. İstekliler tekliflerini, anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verecekler. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.

İhalede, işin tamamı için teklif verilecek. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler. Elektronik eksiltme yapılmayacak. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 (Altmış) takvim günü olacak. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemeyecek.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.