Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Nitelikli İşgücü İçin İmzalar Atıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Volta Motor Ticaret ve Sanayi A.Ş. arasında "Derslik, Atölye Yapımı ve Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Nitelikli İşgücü İçin İmzalar Atıldı
20.04.2022 - 12:14
Güncelleme 20.04.2022 - 12:18
Haber Merkezi

Protokol kapsamında, Düzce Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hazırlanan projeye uygun olarak bir atölye ve beş derslik inşaatı yapılacak.

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın onayı ile , İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Volta Motor Ticaret ve Sanayi A.Ş. arasında "Derslik, Atölye Yapımı ve Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı. İmzalanan protokol ile Düzce Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı, Elektrikli Araçlar Dalı açılacak. Ayrıca protokol çerçevesinde yeni açılan dal için gerekli olan atölye ve derslikler inşa edilecek, okulun eğitsel ve sosyal gereksinimleri karşılanacak.

İşletmenin ihtiyaç duyduğu sorumlu, nitelikli, istenilen yeterliliklere sahip iş gücü, Okul-Sanayi İş birliği ile yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak eğitim yoluyla giderilecek.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.