Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Lise Öğrencilerine Siber Zorbalık Anlatıldı

Düzce İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi ve Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü işbirliği ile lise öğrencilerine "İnternetin Güvenli Kullanımı ve Siber Zorbalık" eğitimleri verildi.

Lise Öğrencilerine Siber Zorbalık Anlatıldı
15.12.2021 - 12:33
Haber Merkezi

Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere, internetin güvenli ve doğru kullanımının bilgiye erişmede fayda sağladığı, uygun sınırlarda kullanılmadığında ise davranış, iletişim, ticari içerik, dijital ayak izi ve bağımlılık gibi bazı risklerle karşılaşılabildiği vurgulandı. Gençlere bu riskleri tanımanın önemi anlatıldı.

            Öğrencilerle onların da katılımı sağlanarak atölye çalışması şeklinde eğitsel bir farkındalık çalışması yapıldı. Eğitimde dijital dünyanın riskleri ve zorbalık, siber zorbalık kavramlarının tanımaları, bu durumlarla karşı karşıya kaldıklarında neler yapabilecekleri, dijital ortamlardaki hak ve sorumlulukları gibi konularda bilgi verildi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar