Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TSO İstihdam İçin Harekete Geçti

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) moda tasarım öğrencilerinin istihdamı için harekete geçti. Sanayi kuruluşları ile görüşülerek moda tasarım öğrencilerinin staj ve iş olanakları genişletilecek.

TSO İstihdam İçin Harekete Geçti
15.12.2021 - 13:15
Haber Merkezi

Düzce TSO 7. Meslek Komitesi (Tekstil Ürünleri Üretim, Perakende ve Toptan Satış) üyeleri, Düzce Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek ortak çalışma alanları hakkında incelemelerde bulundular.

İnceleme sonrası düzenlenen toplantıda, Düzce TSO tarafından desteklenerek faaliyete geçirilen, ancak kapanmak üzere olan tekstil teknoloji bölümünde öğrenci sayısının azaldığı belirtildi. Moda tasarım bölümü olarak devam eden ve 120 öğrenciye giysi tasarım program yazılımları ile ilgili eğitim verilen yeni bölümün üniversite sanayi iş birliği kapsamında güçlendirilmesine karar verildi.

Sanayi kuruluşlarıyla görüşülerek öğrencilerin istihdamının sağlanması için harekete geçileceği belirtildi. Ayrıca okulda eğitim amaçlı kullanılan makine ve teçhizatların periyodik bakımlarının ve eğitimde kullanılan sarf malzemelerin Realkom Tekstil A.Ş. tarafından karşılanması, Sanayi tekstil kuruluşları ile iş birliği yaparak kısmi zamanlı yaz stajı uygulaması kapsamında istişarelerde bulunulması karara bağlandı.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar