Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SİZ BİLİR MİYDİNİZ?"

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 21 yıl içerisinde eğitimde fırsat eşitliği, kadına karşı şiddeti suç olarak tanımlama, eşit işe eşit ücret politikaları başta olmak üzere bir çok önemli çalışmaya imza attıklarını vurguladı.

"EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SİZ BİLİR MİYDİNİZ?"
19.11.2023 - 10:00
Güncelleme 20.11.2023 - 10:43
Özel Haber

Ayşe Keşir, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın Aile ve Gençlik Fonu ile ilgili yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirdi. 

Keşir, gençlik ve kadın politikalarının hiçbir ideolojinin parçası olamayacağını dile getirerek “Kadınların ve gençlerin aklıyla alay mı ediyorsunuz? Eğitimde fırsat eşitliğini siz bilir miydiniz? Kız çocukları okul kapılarında beklerken neredeydiniz?

İkna odalarının mimarını siz milletvekili listesine koymadınız mı? Kadınlara Meclis kürsüsünden had bildirilirken siz nerede duruyordunuz? Gençlik ve kadın politikaları hiç bir ideolojinin aparatı değildir” dedi.

Ayşe Keşir AK Parti iktidarı ile hayata geçirilen kadın politikalarını şöyle sıraladı:

“1-Kız çocukları AK Parti ile eğitimde tam fırsat eşitliğine kavuştuğu için bugün üniversitelerde kız-erkek öğrenci oranı hemen hemen eşittir. (Kız öğrenci %49,2) 

2-Anayasanın "kadın erkek eşit haklara sahiptir " ilkesi AK Parti iktidarında geldi... (2004) 

3- Medeni Kanundaki "eşler arası eşitlik" ilkesini de biz kanunlaştırdık. 

4- TCK kapsamında "kadına karşı şiddeti" suç olarak biz tanımladık. Cinsel saldırı ve cinsel istismar suçunu da biz tanımladık. (2005) 

4-"Eşit işe eşit ücreti" biz yasalaştırdık. (2003) 

21 yılda yaptığımız yüzlerce düzenleme var”

Haber: E.Yılmaz


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar