Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

REKTÖR SÖZBİR MUTFAĞA GİRDİ

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, şeflerle birlikte Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi Mutfağı’na girdi. Türk mutfağının en kadim lezzetlerinden mantıyı yapmayı denedi.

REKTÖR SÖZBİR MUTFAĞA GİRDİ
26.05.2023 - 13:14
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne ait son derece modern ekipmanlarla donatılan, yiyecek içecek sektörüne girişimci, nitelikli ve donanımlı insan gücü yetiştirilmesine büyük katkı sağlayan Gastronomi Mutfağı, yine önemli bir programa ev sahipliği yaptı. 

“Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı”

“Kadim ve Sürdürülebilir Türk Mutfağı” teması ile düzenlenen Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde, workshop şeklinde gerçekleştirilen programda, Türk mutfağının eşsiz lezzetleri arasında yer alan yöresel yemek ve tatlılar başarılı şefler tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

700 Yıllık Geçmişe Dayanan Akçakoca Melengücceği Tatlısı

Düzce Pastacı Cafe Restoran’dan; İşletme Müdürü Şef Beşir Özalkan, Şef Kazım Deniz ve Şef Mehmet Ferhat Akbulut’un davetli eğitmen olarak katıldığı etkinlikte, Şef Beşir Özalkan yöresel mutfak uygulamalarından örnekler gösterirken, Şef Kazım Deniz keşli cevizli el yapımı erişte, Şef Mehmet Ferhat Akbulut ise coğrafi işaretli, 700 yıllık geçmişe dayanan Akçakoca melengücceği tatlısı yapılışını uygulamalı olarak gerçekleştirdi.


Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, açılış konuşmasında bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri etkinlikte davetli şeflere teşekkür ederken, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, etkinliği önemli ve değerli bulduğunu ifade ederek şeflere eşlik etti.

Lezzet şölenine sahne olan etkinlikte, damaklara hitap eden yöresel lezzetler konuklar tarafından oldukça beğenildi. Kendine özgü yöresel ve ulusal lezzetleriyle Türk mutfağının ne kadar güçlü olduğunun vurgulandığı program, Gastronomi alanında eğitim gören öğrencilere de önemli katkılar sağladı. Program, teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar