Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖZEL ÇOCUKLAR TOPLUMLA BÜTÜNLEŞİYOR

Düzce’de, özel gereksinimli bireylere sosyal iletişim becerileri ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştıracak projenin uygulaması başladı.

ÖZEL ÇOCUKLAR TOPLUMLA BÜTÜNLEŞİYOR
3.05.2023 - 10:43
Güncelleme 3.05.2023 - 10:58
Haber Merkezi

 Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından hayata geçirilen TÜBİTAK 4008 Projesi, Türkiye'de ilk 42 proje arasında yer aldı. 

Özel gereksinimli bireyler için bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını amaçlayan "Sürdürülebilir bahçe temelli eğitim uygulamalarının Otizm spektrum bozukluğuna sahip bireylerde ve onların ebeveynlerine üzerine etkilerinin değerlendirilmesi ve içerik oluşturması" başlıklı proje, Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu bahçesinde yapılan açılış ile başladı.

On gün sürecek olan ve farklı etkinliklerden oluşan projede; birçok araştırmacı ve uzman, eğitim süreçlerinde projenin sonuna kadar aktif olarak yer alacak. Alanında uzman eğitmenler tarafından yürütülecek etkinliklerde; tarım, sanal gerçeklik, spor ve sanat dallarında çalışmalar yapılacak.

Düzce’de birçok resmi ve özel kurumun destekçisi olduğu proje ile akademisyenler ve alan uzmanları tarafından verilecek alan uygulamalar, saha etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile otizmli bireyler ve ebeveynleri desteklenmeye devam edecek.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar