Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TEMOEKONOMİK ANALİZİ KONUŞULDU

Düzce Üniversitesi Temiz Enerji Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTEM) tarafından düzenlenen “Termal Sistemlerin Termoekonomik Analizi” başlıklı söyleşi, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

TEMOEKONOMİK ANALİZİ KONUŞULDU
30.04.2023 - 08:02
Güncelleme 30.04.2023 - 08:03
Haber Merkezi

Moderatörlüğünü DÜTEM Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel’in gerçekleştirdiği programa, Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Uysal konuşmacı olarak katıldı.

Mühendislik sistemlerinde, verimin önemli bir kriter olmakla birlikte, tek başına bir seçim kriteri olamayacağını belirten Doç. Dr. Cüneyt Uysal, sistemlerin; ilk yatırım maliyetlerinin, işletme maliyetlerinin ve bakım maliyetlerinin de mutlaka dikkate alınmasının önemine dikkat çekti. Bu bağlamda, termodinamik ve ekonomik kriterlerin tümünü bir araya getiren “Termoekonomi” kavramının öneminden bahseden davetli konuşmacı, bu konuda literatürde bulunan yaklaşımların öne çıkan özelliklerini ve farklı yönlerini ayrıntılı olarak açıkladı. Program, bilimsel tartışma ve soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar