Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCELİ ÖĞRENCİLER TEKNOFEST FİNALİNDE

Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi TEKNOFEST finallerinde yerini aldı.

DÜZCELİ ÖĞRENCİLER TEKNOFEST FİNALİNDE
26.04.2023 - 10:49
Güncelleme 26.04.2023 - 10:50
Haber Merkezi

Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde, Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri; danışman öğretmenleri rehberliğinde dört farklı alanda hazırlandıkları projelerle finallerde yarışma hakkını elde ettiler.

Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023; İzmir, Ankara ve İstanbul’da  düzenlenecek.

Geçmişinden aldığı ilhamla Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğuna emin adımlarla devam eden öğrenciler, 4 farklı kategoride, 5 farklı takımla fen ve teknolojinin izinde yol almaya devam ediyor.

Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Elektrikli Araç Yarışması ile Rokette ve Atış Hazırlık Robotunda Türkiye 1. olarak, Uçan Araba Yarışmasında Türkiye 3. olarak, İnsansız Hava Araçları Yarışmasında ise ilk 23’e girerek (Sıralaması belli değil) büyük bir başarıya imza attılar. Haber: E. Yılmaz


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar