Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇEVREYE DUYARLILIK VE ENERJİ TASARRUFU YAPIYORLAR

Düzce’de Çevre Dostu bin okuldan biri olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulunda çevreye duyarlılık ve enerji tasarrufu konusunda güzel çalışmalar yapılıyor.

24.04.2023 - 13:52
Güncelleme 24.04.2023 - 14:02
Özel Haber

Bu çalışmalardan biri de Tasarruf Dedektifleri projesi. Bu projede her gün, her sınıftan bir öğrenci Tasarruf Dedektifi olarak görev alıyor.
Tasarruf Dedektifi öğrenciler sınıflarda, koridorlarda ve lavabolardaki lambaları boşa yanmaması için kapatıyor. Lavabo ve WC'lerdeki muslukları kontrol ediyor. Teneffüste sınıfı havalandırıyor. Soğuk havalarda kaloriferler yanarken ısı kaybı yaşanmaması için pencereleri kapatıyor. 

Atıkların kağıt, cam ve plastik olarak ayrıştırılması ve geri dönüşüm kutularına koyulması için arkadaşlarını uyarıyor. Bu proje sayesinde elektrik, su ve ısı gibi enerji kaynaklarında tasarruf sağlanıyor. TOBB İlkokulunda uygulanan Tasarruf Dedektifleri Projesi sürdürülebilir bir çalışma. Projenin diğer okullarda da yaygınlaşması ve ülke ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.

(Haber: Ç. Özkurt)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar