Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖĞRENCİLER BİR AÇIKLAMA BEKLİYOR

Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan eğitim ile tamamlanacak. Öğrenciler sene sonuna kadar KYK yurt ücretleri ödenecek mi merak ediliyor. Öğrencilerden ücret alınmaması bekleniyor.

ÖĞRENCİLER BİR AÇIKLAMA BEKLİYOR
15.02.2023 - 12:17
Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversitelerde bahar döneminin uzaktan eğitim ile tamamlanacağını duyurmasının ardından, KYK yurt ücretlerinin ödenip ödenmeyeceği merak konusu oldu. 

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde bahar döneminin uzaktan eğitim ile tamamlanacağını duyurdu. Konuya ilişkin yapılan açıklamada ”Kahramanmaraş merkezli deprem afetinin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulu tarafından 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verilmiştir. Uzaktan öğretime ilişkin ayrıntılar, bu kapsamda alınacak tedbirler, tıp, diş hekimliği gibi sağlık programları ile staj ve işyeri eğitimi ve benzeri hususlar ayrıca değerlendirilip önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır” ifadeleri yer aldı.

KYK Yurt Ücretleri Ödenecek Mi? 
Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan eğitim ile tamamlanacak. Bu çerçevede, sene sonuna kadar KYK yurt ücretlerinin ödenecek mi merak ediliyor. Konuya ilişkin Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından henüz bir açıklama gelmedi. KYK yurt ücretlerinin ödenmemesi bekleniyor.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar