Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE MEB AKUB DEPREM BÖLGESİNDE BAŞARILI

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve bölgede pek çok ili etkileyen Türkiye tarihinin en büyük deprem felaketlerinin ardından, Millî Eğitim Bakanlığı Düzce Arama Kurtarma Birimi (DÜZCE MEB AKUB) hayat kurtarmak için seferber oldu.

DÜZCE MEB AKUB DEPREM BÖLGESİNDE BAŞARILI
15.02.2023 - 10:52
Haber Merkezi

Düzce MEB AKUB ekibi, Kahramanmaraş’a bağlı Pazarcık ilçesindeki depremin ardından AFAD ile koordineli bir şekilde enkaz kaldırma, arama kurtarma, çadır kurma, psikososyal destek ve sosyal yardım gibi görevleri özveriyle yerine getirdi.

Düzce MEB AKUB ekibi, depremden zarar gören illerde çalışmalarını sürdürüyor. Hatay Samandağ'da 200 çadırlı, çadır kent kurulumu ekip tarafından tamamlandı. 10 günlük Yağız bebek ile annesi depremden 90 saat sonra yine AKUB tarafından enkazdan kurtarıldı.
MEB AKUB ekibi, Düzce’de yardım amaçlı toplanan ve okullarda üretilen gıda maddelerini depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere Osmaniye Öğretmenevindeki meslektaşlarına teslim etti.  

Depremzedelerin acılarını paylaşmak ve yardım elini uzatmak için gönüllü teknik öğretmen ve teknik personelden oluşan ayrı bir ekip de 14 Şubat tarihinde Gaziantep İslahiye'ye ulaştı. Ekip Gaziantep İslahiye'de yedi okulun eğitim öğretime hazırlanması çalışmalarında görev alacak.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Yaralarımızı birlikte sarmaya, Düzce eğitim camiası olarak kardeşlik elimizi uzatmaya devam edeceğiz” denildi.


Editör: D. GAZETESİ