Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİN 457 ÖĞRENCİ EĞLENEREK ÖĞRENİYOR

Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Kış Okulu” uygulaması kapsamında, yarıyıl tatilinde Düzce’de destekleme ve yetiştirme kursları açıldı.

BİN 457 ÖĞRENCİ EĞLENEREK ÖĞRENİYOR
26.01.2023 - 11:31
Haber Merkezi

Uygulama kapsamında yarıyıl tatilinde Düzce’de açılan kurslar, temel eğitim ve ortaöğretimde 34 okulda, bin 457 öğrenci ile devam ediyor. 
Öğrenciler, iki haftada toplam 40 saat kurs alabiliyor. Matematik ve İngilizce derslerinde açılan kurslarda, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için belirlenen 5 grupta etkinlikler yapılıyor. Bir öğrenci bu kursların her ikisine de başvurabiliyor. Öğrenciler bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılabiliyor. İki kursa katılan öğrenci, iki haftada toplam 40 saat ders almış oluyor.  

Kurslarda kullanılan materyaller, her seviyedeki öğrencinin gelişimi gözetilerek hem öğretici hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni yaklaşımların kullanıldığı programda, eğlenceli ve günlük yaşamla ilişkili, yaparak-yaşayarak öğrenme sürecini kapsayan ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş içerikler yer alıyor.  
Bakanlık ayrıca ilköğretim düzeyinde öğrencilerin hem Matematik hem de İngilizce kurslarında çok yönlü gelişimlerinin sağlanması amacıyla videolar ve etkileşimli içerikler hazırladı.   Bilgi ve becerilerin aktif kullanımını içeren etkinliklere de yer verilen programda, öğrencilerin bir sonraki döneme dinlenerek, eğlenerek ve öğrendiklerini tekrar ederek hazırlanmaları hedeflendi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar