Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİN 8 ÖĞRENCİ OKULA DÖNDÜ

"Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi kapsamında Düzce’de bin 8 öğrenci okula döndü.

BİN 8 ÖĞRENCİ OKULA DÖNDÜ
21.01.2023 - 14:17
Güncelleme 21.01.2023 - 14:19
Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Düzce’de sürekli devamsız 639 öğrenci ile 369 kayıtsız öğrenci olmak üzere toplam bin 8 öğrenciyi yeniden eğitim öğretim sürecine dâhil etti. 
Dezavantajlı ailelerin çocuklarının eğitimle buluşabilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından titiz bir çalışma yürütüldü. 
Son 20 yılda eğitimde uygulanan şartlı eğitim yardımları, pansiyonlar, taşımalı eğitim, ücretsiz yemek, ücretsiz ders kitapları gibi sosyal politikalar ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından toplumsal taleplere çok daha duyarlı bir eğitim sistemi ortaya konulması için devasa bir seferberlik yürütüldü.

"Eğitimde Yeniden Buluşma" projesi kapsamında Düzce’de özveriyle yürütülen çalışmalar sonucunda, mevcut öğrencilerin devamsızlık ve terk oranları kontrol altına alındı.

 

Kayıt dışı öğrencileri eğitim sistemine dâhil etmek, tek bir öğrenciyi bile dışarıda bırakmamak için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda belli zaman aralıklarında okul ve kurum yöneticileriyle toplantılar düzenliyor ve sahada yapılan çalışmalar değerlendiriliyor.
Bakanlığın ortaöğretimdeki okullaşma oranını yüzde 95'ten yüzde 99'a çıkarma hedefi doğrultusunda, Düzce’deki amaç tek tek tüm öğrencilere ulaşıp, Mart ayının sonunda eğitimin tüm kademelerindeki okullaşma oranlarını arttırmak.
Öğrencilerin tek tek adreslerine ulaşılıyor. Aileler dinleniyor. Çocukların sorunları değerlendiriliyor ve  en uygun çözümün üretilmesi için çaba harcanıyor.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.