Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KADIN EMEĞİ MERKEZİNE ZİYARET

Düzce’de kadınların bir araya gelerek üretim yaptığı Kadın emeği merkezinde ki son çalışmalar Düzce Valisi Cevdet Atay tarafından incelenerek, eğitim faaliyetleri planlandı.

KADIN EMEĞİ MERKEZİNE ZİYARET
14.01.2023 - 11:41
Güncelleme 14.01.2023 - 11:44
İHA

Düzce’de kadınların ev ekonomisine katkı sağlamaları ve boş vakitlerini değerlendirmeleri için valilik tarafından kadın emeği merkezi hizmete girdi. Kadınların bir arada üretim yaptığı merkezde çeşitli eğitimlerde koordine edilip, kurslarla kadınlara meslek edindiriliyor. Merkezde üretilen ürünler daha sonra satılarak kişilerin ev ekonomisine katkı veriliyor.

Bu çerçevede Vali Cevdet Atay, merkeze giderek kadınların son çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan ürünleri tek tek inceleyen Vali Atay, merkezde yürütülen eğitim faaliyetleri ile kooperatiflerin genel durumu, üretilen ürünler hakkında bilgiler alarak, yeni eğitim faaliyetlerin planlanması için kurum amirlerine talimat verdi.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.