Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AHŞAP DEYİNCE AKLA DÜZCE GELECEK

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de faaliyette bulunan kereste ve ahşap sanayi temsilcileri ile kurum yetkililerini buluşturdu. Özlü Düzce’nin ahşap ürünleri alanında akla gelen ilk şehir olması için çalışacaklarını söyledi.

AHŞAP DEYİNCE AKLA DÜZCE GELECEK
12.01.2023 - 13:37
Haber Merkezi

Özlü’nün ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya 9. Orman Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Düzce İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Hüseyin Dikmen, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu ile kereste ve ahşap fabrika, üretim tesisi sahipleri katıldı.

“AHŞAP SANATI DEYİNCE İLK AKLA GELEN DÜZCE OLSUN”
Ahşap sanatı ve ürünleri denince akla ilk Düzce’nin gelmesini istediklerini belirten Özlü “Düzce, şehir olarak kurulduğu ilk çağlardan bu yana kereste ve ahşap işleme potansiyeli ile birçok araştırmaya konu olmuştur. Şehrimizin her anlamda gelişmesi, bir üst lige çıkması için bugün üreticilerimizle, bürokrasi ve bilimsel temsilcilerimizi bir araya getirdik.

Bu şehri seviyoruz, önemsiyoruz. Temiz üretim tesisleri ile şehrimizi Türkiye’nin kereste ticaret merkezi, ahşap sanatı deyince akla gelen ilk noktası haline getirebiliriz. Bu konuyu önemsiyorum ve Düzce’ye çok büyük değer katacağına inanıyorum. Toplantımıza iştirak eden tüm temsilcilerimize teşekkür ederim” dedi.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar