Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINI BİTİRECEK PROJE

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan“Evvel Zaman İzinde” masal projesi ile teknoloji bağımlılığının azaltılması hedefleniyor.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINI  BİTİRECEK PROJE
11.01.2023 - 17:03
Haber Merkezi

Proje kapsamında masalların eğitimsel ve kültürel işlevi konusunda farkındalık geliştirerek, çocukların bilişsel ve dilsel gelişimine katkıda bulunuluyor.

Masallar yoluyla bilişsel ve dilsel gelişimleri desteklenen çocuklar, hayal ve gerçek arasındaki geçişi daha sağlıklı gerçekleştirebiliyor. Masallarda; toplumun ahlaki, sosyal ve toplumsal değerleri ele alınıyor. Son yıllarda özellikle üzerinde durulan kök değerlerin öğrencilere kazandırılmasında da masallar önemli rol oynuyor.

Günümüzde modern çağın beraberinde getirdiği teknolojik gelişmeler, çeşitli iletişim araçları ve medya, gerek çocuklara gerekse yetişkinlere çok yönlü eğlence biçimleri sunuyor. Bunun sonucu olarak geleneksel anlatı türlerinden masal anlatma geleneğinin eskiye oranla azaldığı görülüyor. Eğlenceli ve öğretici proje etkinlikleri yoluyla öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunurken masallarla ilgili farkındalık geliştirilmeye çalışılıyor


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.