Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

NELER YAPABİLECEKLERİNİ GÖSTERDİLER

Özel gereksinimli öğrencilerin el emeği göz nuru eserleri sergilendi. Sergilerinin açılışını heyecanla yapan öğrenciler katılımcılara ürünlerini tanıttı.

NELER YAPABİLECEKLERİNİ GÖSTERDİLER
29.12.2022 - 16:41
Güncelleme 29.12.2022 - 16:50
Haber Merkezi

Düzce Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin El Sanatları, Giyim ve Üretim Teknolojileri, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Seramik ve Cam Teknolojisi ve Yiyecek İçecek Hazırlama atölyelerinde öğretmenleri rehberliğinde yapımını tamamladıkları ürünlerden oluşan “Kış Sergisi” gerçekleştirildi.


Sergi ile özel gereksinimli öğrencilere iş ve meslek edindirerek topluma kazandırmak, öğrencilerin neler yapabildiklerini gösterebilmek, “Zihinsel Yetersizliğe Sahip Birey” dendiğinde özellikle iş ve meslek hayatında karşılaşılan ön yargıları yıkmak amaçlandı.


Sergi açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve Şube Müdürü Mehmet Özgüngör katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kırbaç, standları gezerek, sergilenen ürünleri ve çalışmaları inceledi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar