Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YAZAR ŞERMİN YAŞAR SEVENLERİYLE BULUŞTU

Düzce Belediyesi sosyal etkinlikler kapsamında ünlü yazar Şermin Yaşar’ı Düzcelilerle buluşturdu.

28.12.2022 - 17:04
Güncelleme 28.12.2022 - 17:41
Haber Merkezi

Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen imza günü etkinliği yazarın kitaplarını imzalatmak isteyen çocuklar ve velileriyle
doldu taştı.

Düzce Belediyesi, Kültür İşleri Müdürlüğü çatısı altında sosyal vekültürel etkinlikler çerçevesinde birçok ünlü ismi Düzce’ye getirmeyedevam ediyor. Etkinlikler kapsamında Düzce’ye gelen, ailelerin veçocukların çok sevdiği ünlü yazar Şermin Yaşar düzenlenen imza günü ve söyleşide Düzcelilerden büyük ilgi gördü.

İlk olarak Millet Kütüphanesi’ndeki imza gününde sevenleriyle buluşanYaşar, burada sevenleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Çocuklarlakısa bir sohbetin ardından kitaplarını imzalamaya geçen Şermin Yaşar,kendisine yazdığı kitabı gösteren ilkokul öğrencisine yazmaya devametmesi konusunda öğütte bulundu.

TÜRKİYE’NİN İLK KELİME MÜZESİNİ KURMUŞTUYazdığı kitaplarla çocukların hayal dünyasına hitap eden, ailelerin deyakından takip ettiği ve Türkiye’nin ilk kelime müzesini kurması iletakdir toplayan Yaşar, imza etkinliğinin ardından Soğancı mevkiindebulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programında sevenleriyle buluştu.

“TÜRKÇENİN ZENGİNLİĞİNİ KORUMALIYIZ”Kelime müzesi fikrinin nasıl ortaya çıktığını çocuklar ve aileleri ilepaylaşan Şermin Yaşar “Türkçe zenginliğini korumamız gereken bir dil.Konuşmak ve kendini ifade gücü, yetiştiğim ortam bana ilham oldu. Sizler de bunu kendi evinizde sadece çocuklarınızla konuşarak yapabilirsiniz. Dilimizin kelime hazinesini korumak, bizim elimizde bunun için hepimize iş düşüyor. Lütfen çocuklarımızla konuşalım sohbet edelim” dedi.

Program, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman’ın yazar Şermin Yaşar’a çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.


Editör: E. Yılmaz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar