Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ALTI SPORCUMUZ KÜRSÜYE ÇIKTI

Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcuları, Bursa’nın Kestel ilçesinde gerçekleştirilen Geleneksel Reşit Karabacak Serbest Güreş Turnuvasında 6 madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti. Türkiye Şampiyonu sporcumuz Göktuğ Akbal Kocaeli’nin ardından Bursa’da da şampiyon oldu.

ALTI SPORCUMUZ KÜRSÜYE ÇIKTI
19.12.2022 - 17:42
Güncelleme 20.12.2022 - 08:45
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Spor Akademisinin güreş sporcuları, Kocaeli'dedüzenlenen Serbest Güreş Turnuvasının ardından Bursa’da düzenlenen Serbest Güreş Turnuvasına da damga vurdu.

Bursa'nın Kestel ilçesinde düzenlenen ve 16 ilden toplam 280 sporcunun katılım sağladığı Geleneksel Reşit Karabacak Serbest Güreş Turnuvasına, Düzce Belediyesi Spor Akademisi, 2 antrenör ve 10 sporcu ile katılımsağladı.U-15 kategorisinde gerçekleştirilen turnuvada 38 kilogramda mücadele eden Gökhan Öztürk’ün ikinciliği elde ettiği turnuvada aynı kiloda mindere çıkan Kazım Görgün ise üçüncü oldu.41 kilogramda mindere çıkan Spor Akademisi sporcularından EnsarDemirbayraklı üçüncü olarak turnuvayı tamamlarken, 48 kilogramda mücadele eden Türkiye Şampiyonu Milli Sporcu Göktuğ Akbal, kilosunda birinciliği elde ederek Düzce’ye bir kez daha gurur yaşattı.Turnuva da 52 kilogramda mindere çıkan sporcularımızdan Alper Akbal ikinci olurken, Onur Sala ise üçüncü olarak kürsüye çıktı.Müsabakaların ardından kısa bir değerlendirme yapan Milli güreşantrenörü İsmail Ünal, “Sporcularımız geçtiğimiz hafta Kocaeli ilinde büyük bir başarı kazandı. Ardından Bursa Kestel’deki turnuvaya geçtik ve burada da bize yakışanı yaparak başarımızı sürdürdük. Sporcularımızı tebrik ederken, turnuvalara katılmamız için yanımızda olduklarını sürekli hissettiren, bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Düzce Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye, Spor Akademisi Başkanımız Muzaffer Leblebici’ye, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz İsa Yazıcı’ya, Düzce Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürümüz Yasin Tüfekçi’ye çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.