Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YENİ MATERYALLERİNE KAVUŞTULAR  

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen materyaller yeni açılan okul öncesi eğitim kurumlarına teslim edildi ve öğrencilerle buluşturuldu.

YENİ MATERYALLERİNE KAVUŞTULAR   
19.12.2022 - 10:41
Haber Merkezi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından son bir yılda gerçekleştirilen okul öncesi eğitim seferberliği kapsamında Düzce’de 2022-2023 eğitim öğretim yılında 13 okul öncesi eğitim kurumu hizmete açıldı ve anaokulu sayısı 58’e yükseldi. 2016 yılında 5 bin 555 olan okul öncesi öğrenci sayısı ise 2022 yılında 10 bin 68 oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi eğitim seferberliği kapsamında, Düzce genelinde okula kayıtlı olmayan, öncelikle bir sonraki eğitim öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak olan ve öğrenci alınacak çevrede ikamet eden çocuklar, okul müdürleri tarafından tek tek değerlendirildi, aile ziyaretleri gerçekleştirildi, alan taraması çalışmaları yapıldı ve öğrenciler okullarında eğitim öğretim faaliyetlerine başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Düzce’ye okul öncesi eğitim seferberliği kapsamında gönderilen materyaller, yeni açılan 13 okul öncesi eğitim kurumuna teslim edildi. Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Girgin, 2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmete açılan 110 öğrencisi olan Hamidiye Şehit Özgür Işık Anaokulunu, 8 öğrencisi olan ve Bayraktepe Anaokuluna bağlı olarak açılan Asar Köyü Anasınıfını, 17 öğrencisi olan Tevfik İleri Anasınıfını ziyaret ettiler. Bakanlığın gönderdiği eğitim materyallerini öğrenciler ile buluşturdular.  

Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, öğrencilerle bir süre sohbet etti, okul yöneticilerinden ve öğretmenlerden devam etmekte olan eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar