Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MİNİKLERİN YERLİ MALI GÜNÜ

Albay Talat Demirel Anaokulu öğrencileri Yerli Malı haftası etkinlikleri kapsamında yerli malı ürün kullanmanın ve tutumlu olmanın önemini öğrendi.

17.12.2022 - 15:59
Güncelleme 17.12.2022 - 16:22
Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitim seferberliği örneklerinden biri olan  Albay Talat Demirel Anaokulunda “ Her şey çocuklarımız için “ sloganı ile hizmet veriliyor. 

Düzce’nin okul öncesi eğitimde örnek okullarından olan her geçen gün öğrenci sayısının arttığı Albay Talat Demirel Anaokulunda çocuklar farklı etkinliklerle hayata hazırlanıyor. Okul öncesi eğitimle buluşturulan çocuklar, Milli Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitim seferberliği kapsamında öğrenim görmeye devam ediyor. 

Okul öncesi eğitim etkinlikleri kapsamında Albay Talat Demirel Anaokulu öğrencileri yöresel ‘yerli malı’ haftası kutlaması yaptı. Öğrenci velilerinin hazırladığı yiyecekler ve kültürel ürünlerin sergilendiği yerli malı haftasında minikler farklı bir gün yaşadı. 

Yöresel Türk mutfağı ürünlerini okullarındaki etkinlik ile öğrenen minik öğrenciler tutumlu olmayı ve yerli malı ürün kullanmanın önemini öğrendi. Ayrıca yöresel ürünleri de tanıma fırsatı bulan öğrenciler   yerli malı haftasını neşe içinde kutladılar.  Minik öğrenciler annelerinin hazırladıkları yöresel lezzetleri afiyetle yediler. 

Albay Talat Demirel Anaokulu Müdürü Serap Yamak, Tutum yatırım ve yerli malları haftasının ülkemizde uzun yıllardır kutlanan yerli malı ürünler almayı ve tutumlu olmayı teşvik eden önemli bir etkinlik olduğuna dikkat çekti. 

Yamak, yapılan etkinlik ile yerli malı ürünler kullanmanın önemini öğrencilere aşılamaya çalıştıklarını vurgulayarak “  Bu etkinlikler sayesinde yerli üretimin önemi anlatılır, insanların tutumlu olması amaçlanır. Okulumuz Albay Talat Demirel Anaokulu olarak Bizler de öğrencilerimize Tutumlu olmak ve yerli malı ürünler kullanmanın önemini, yaptığımız etkinliklerle aşılamaya çalışmaktayız. Kaynaklarımızı tutumlu kullanmalı, tasarruf yapmayı alışkanlık haline getirmeli Ve bunu bütün öğrencilerimizle birlikte Hayata geçirebilmeliyiz.

Albay Talat Demirel, Anaokulu olarak Tutum Yatırım ve Yerli Malları Haftası Etkinliklerimizi velilerimizin de katılımıyla gerçekleştirdik. Öğrencilerimize bulunduğumuz coğrafya da yetişen ürünleri tanıttık. Ayrıca yöresel aksesuarlar kostümler araç ve gereçleri de tanımış olduk. Tutum yatırım ve yerli malları haftası kutlu olsun” dedi. 

Yerli Malı Haftası ülkemizde üretilen, yetiştirilen ürün ve malların tüketimini arttırmak için her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanıyor. Yerli Malı Haftası boyunca tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulanıyor.


Editör: E. Yılmaz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar