Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İSMETPAŞA’DAN ALMANYA ÇIKARMASI

İsmetpaşa Ortaokulu, ortağı olduğu Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklık K210 projesi “Digital Power” kapsamında 29 Kasım – 1 Aralık 2022 tarihleri arasında Almanya hareketliliği gerçekleştirdi.

İSMETPAŞA’DAN ALMANYA ÇIKARMASI
12.12.2022 - 11:33
Güncelleme 12.12.2022 - 15:26
Özel Haber

Althengstett Gemeinschaftsschule koordinatörlüğünde yürütülen projenin ilk hareketliliğinde proje ortağı olan Portekiz, Kuzey Makedonya ve Hırvatistan’dan gelen öğretmen ve öğrencilerle çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Üç gün süren hareketliliğe Okul Müdürü Hüseyin İlhan, İngilizce Öğretmeni Fatma Nur Korkmaz Sert ve Türkçe Öğretmeni Aydın Keskin ile iki öğrenci katılım sağladı.

Program; proje ortağı okulların ülkelerini, şehirlerini, okullarını ve eğitim sistemlerini içeren sunumlar yapmasıyla başladı. Ardından ülkelere ait ürünlerin sergilendiği kültür stantları kurularak ürün tanıtımları yapıldı ve tüm ortakların katılımıyla Alman kültüründe önemli yer tutan yılbaşı kurabiyesi yapımı etkinliği gerçekleştirildi.

Gemeinschaftsschule bilişim öğretmeni Pascal Linzner tarafından biyoniks sunumu yapıldı. Öğrenci ve öğretmenler tarafından Festo uygulama aracı kullanılarak biyonik lotus çiçeği tasarlandı. Ülkelerin bayrakları ve okul logolarıyla süslenmiş biyonik lotus çiçekleri öğrencilere biyoniks uygulamaları konusunda farkındalık kazandırdı. Katılımcı öğretmen ve öğrenciler geleneksel olarak kullanılan kitap-defter yerine tabletlerin kullanıldığı matematik, İngilizce, biyoloji, coğrafya gibi derslere katılarak teknolojinin eğitimde nasıl işlevsel olarak kullanıldığını gözlemlediler.

Proje kapsamında Calw ve Stuttgart şehir merkezlerine gezi düzenlenerek bu şehirlerdeki Mercedes Benz Müzesi, tarihî ve kültürel yapılar ziyaret edildi.  Yılbaşı hazırlığında olan kültürel marketler gezilerek Alman kültüründeki yeri görüldü.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.