Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE BELEDİYESİNDEN "ENGELSİZ" GEZİ

Düzce Belediyesinin organizasyonuyla "Dünya Engelliler Günü" etkinlikleri kapsamında işitme ve görme engelli bireyler için Konya'ya kültür gezisi düzenlendi. Gezi programı ile, Azmimilli Yeni Cami Kur'an Kursu öğrencileri ve eğitimcileri Konya'nın tarihi, turistik ve dini mekânlarını kefşetme fırsatı buldu.

3.12.2022 - 17:12
Güncelleme 3.12.2022 - 17:30
Haber Merkezi

      Engelli bireylerin sosyal hayata katılımını sağlamak ve engelsiz bir kent oluşturma hedefi ile çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi özel gereksinimli bireylere yönelik kültür gezisi düzenledi. Konya Belediyesi ile iş birliği ile düzenlenen program kapsamında Azmimilli Yeni Camii Kur'an Kursunda eğitim gören 21 özel gereksinimli birey ve eğitimci, Konya'nın tarihi, turistik ve dini mekânlarını keşfetme imkânı yakaladı. 

     Özel gereksinimli bireyler rehber eşliğinde, Sille Köyü - Aya Eleni Kilisesi, Kelebekler Bahçesi, Ecdat Parkı, Ateşbaz-ı Veli Türbesi, Panorama Konya Müzesi, Ali Gav KOMEK Kursu ve  Mevlana Müzesini ziyaret ederek unutamayacakları bir gün geçirdi.


Editör: D. Karpuz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar