Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇOCUKLAR ONLAR SAYESİNDE ÜŞÜMÜYOR

Düzce Genç İmam Hatipliler Derneği deprem sonrası yaraların sarılmasına destek veriyor. Dernek üyeleri tarafında çadırlarda yaşayanlar için atkı, bere, eldiven, çorap gibi kışlık eşyalardan oluşan paketler hazırlandı ve dağıtıldı.

30.11.2022 - 13:25
Güncelleme 30.11.2022 - 17:03
Haber Merkezi

    Ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda hareket eden dernek üyeleri eksiklikleri gözlemleyip harekete geçti. Özellikle küçük çocukların ihtiyacı olan atkı, bere, eldiven ve çorap gibi kışlık eşyalar çadırlarda kalan ailelere teslim edildi. 

    Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Erhan Alemdar, yüzlerce çocuğa ulaştıklarını dile getirerek “Öncelikli olarak yaşanan deprem dolayısı ile tüm hemşerilerimize gönülden geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

En büyük tesellimiz can kayıplarının olmamasıdır. Depremin ilk anından beri sahadaydık gerek maddi gerek manevi konusunda elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık.

 

     Saha da en çok ihtiyaç olan yeme içmeden daha çok ısınma konusuydu. Çadırlarda yangına yol açacağından dolayı ısıtıcı gibi araçlar kullanılmıyor. Bizlerde atkı-bere-eldiven-çorap olarak malzemeleri toparlayıp çadırlarda kalan öncelikli olarak çocuklara sonrasında yetişkinlere dağıttık.

       Bunların gerçekten ihtiyaçlarının olduğunu yüzlerde gülümsemelerden, mutluluklardan anladık. Yüzlerce çocuğumuza ulaştık. Bu konuda bizlere devamlı destek veren bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.  Yine saha da olmaya devam edeceğiz. Allah ülkemize milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın'' dedi.


Editör: D. Karpuz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar