Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AKADEMİSYENLERE PROJE YAZMA EĞİTİMİ

Düzce Üniversitesi, Düzce Teknopark ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde düzenlenen “Akademisyenlere Yönelik Uluslararası Proje Yazma Eğitimi/TÜBİTAK 2237/B” programında akademisyenler bilgilendirildi.

AKADEMİSYENLERE PROJE YAZMA EĞİTİMİ
26.11.2022 - 15:54
Güncelleme 26.11.2022 - 16:15
Haber Merkezi

    Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Orman Fakültesi olarak yüzlerce iş projesi hazırlamış deneyimli bir ekibe sahip olduklarını söyleyerek, “Akademisyenlere Yönelik Uluslararası Proje Yazma Eğitimi/TÜBİTAK 2237/B” proje hazırlama eğitimini de en iyi şekilde katılımcılara anlatacaklarını vurguladı. Yaşanan deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini de ileten Müderrisoğlu, bu zaman içerisinde katılım sağlayanlara ve eğitim veren akademisyenlere teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, projelerin önemine değinerek, yapılacak olan bu eğitim programının da üniversiteler ve ülkemiz için yararlı olacağını ifade etti.

Öğr. Gör. İbrahim Gündüz’ün Avrupa Birliği (AB) çerçeve programları tanıtımı ile başlayan etkinlik, Orman Fakültesi öğretim elemanları sunumları ile devam etti.

Üç gün süren etkinlikte; Doç. Dr. Pınar Gültekin “Genç Araştırmacılara Yönelik COST Aksiyonları ve Olanakları”, Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Selman Gültekin “COST Aksiyonlarına Katılım ve Proje Deneyimleri”, Prof. Dr. Oktay Yıldız “Cost Hakkında Genel Bilgilendirme, Cost Nedir? Nasıl Bir Süreç Takvimi İçermektedir? Cost Misyonları, Cost Misyonları Nelerdir? Cost Hibeler, Hibeler Nelerdir? Araştırmacılara Ne Gibi Katkılar Sağlamaktadır? Cost Projeleri- Tecrübe Paylaşımı, Cost Projeleri (Cost Süreçleri ve Proje Takibi) - Uygulamalı Eğitim”, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Dayı “TÜBİTAK Lisansüstü Araştırma Burs Programları: 2214A-Yurtdışı Doktora Sırası; 2219 Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı, Marie Curie Doktora Sonrası Burs Programı: Bireysel Burslar-Global Fellowship Marie Curie RISE(Research and Innovative Staff Exchange) Proje Fonu, TÜBİTAK Burs Süreçleri, Proje Takibi ve Kapanışı” konularında sunum yaparken, Doç. Dr. Engin Eroğlu ise “Cost Projeleri (Cost Süreçleri ve Proje Takibi) - Uygulamalı Eğitim” konusu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.