Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

''OKULLARDA HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR''

Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Hasan Yeşilyurt okullarda hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Yıkılan okul binası olmamasının kendilerini teselli ettiğini kaydeden Yeşilyurt, “Öğretmen ve okul yöneticilerimiz görevlerinin başında” dedi.

''OKULLARDA HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR''
26.11.2022 - 14:48
Haber Merkezi

Yeşilyurt, yaraların sarılması için çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğünü belirterek “Düzce’de deprem nedeniyle 24 ve 25 Kasım 2022 tarihlerinde eğitim öğretime ara verilmiştir. Bu süreçte, devletimizin tüm imkanlarıyla yaraların sarılması ile ilgili çalışmalarını hassasiyetle sürdürdüğünü görmekteyiz. 1999 yılında yaşadığımız acı tecrübeler neticesinde alınan tedbirler sayesinde çok şükür ki şu an için ilimiz genelinde yıkılan bir okul binamız bulunmamaktadır” diye konuştu.

 

Okullarda hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Yeşilyurt şöyle devam etti: “Okullarımızda da hasar tespit çalışmaları sürdürülmekte ve planlamalar yapılmaktadır. Eğitim öğretimin 28 Aralık 2022 Pazartesi günü başlamasıyla ilgili yoğun ve titiz çalışmalar sürdürülmektedir. Yapılan çalışmalar sonucu ortaya net bir sonuç çıktığında ilgili merciler gerekli açıklamayı yapacaktır. Şu an için biz öğretmen ve okul yöneticilerimiz görevlerinin başında olup; yapılan çalışmalara iştirak etmekte, vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasına katkı sağlamaktadır. Ülkemize ve ilimize bir kez daha geçmiş olsun.”


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar