Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

497 HAFIZ DUALARLA İCAZET BELGELERİNİ ALDI

Düzce Müftülüğü tarafından düzenlenen törenle 497 hafız icazet belgelerini aldı.

497 HAFIZ DUALARLA İCAZET BELGELERİNİ ALDI
9.11.2022 - 17:37
Haber Merkezi
2

Kur'an kursu ve hafızlık imam hatip ortaokullarında Kur'an-ı Kerim’i ezberleyerek hafız olmaya hak kazanan 497 öğrenci için icazet töreni düzenlendi. Bahçeşehir Spor Salonu'nda düzenlenen icazet törenine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Düzce Valisi Cevdet Atay, Belediye Başkanı Faruk Özlü, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Hafızların salona girmesiyle başlayan icazet töreninde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu.

Törende konuşan KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal, “Günün en değerli konukları ve sahibi hafız ve hafizelerimiz. Biz yola çıkarken çok küçük yaşta bir hocamız 'Yüksek tahsil yükseğin kitabını okumakla olur. İlim öğrenmek demek bilinmeyeni öğrenme serüvenidir. Bu amaç için atılacak en sağlam adım her şeyi bilenin kitabını okumaktır. Sizler yüksek tahsili tamamladınız. Bundan sonra okuduklarınızın farkına varma sürecini yaşayacaksınız. Şunu unutmayın, hayatınızın geri kalan kısmında ne öğrenirseniz kitaba göre ölçün. Allah’ın kitabına aykırıysa kitaptan değil öğrendiklerinize itimat edin'” dedi.
“Kardeşlerimiz eşsiz bir nimetin sahibi olmuşlardır”
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç ise, “Düzce adeta hafızlar bayramını yaşıyor, mübarek olsun. Kardeşlerimiz eşsiz bir nimetin sahibi olmuşlardır. Allah mahlukatın en şereflisi olarak insanı yaratmıştır. İnsanlar içinde en değerlisi ise Allah’ın kitabını öğrenen ve onu yaşayanlardır. Bu vesileyle hafızlık eğitimini tamamlayan ve hafız ile hafize olmaya hak kazanan kardeşlerimi kutluyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından 11 farklı Kur'an kursu ve hafızlık imam hatip okullarında eğitimini tamamlayan 497 hafıza icazet belgeleri verildi. Tören yapılan dualarla sona erdi.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Nihat
  Nihat
  10.11.2022 15:44

  Maşallah Subhanallah, Allah CC. daim sağlık ve sıhhat versin Allah cc. Sayıları arttırsın, İstiklal marşı okunurken ordaydım. Çok duygulandım. "Gökyüzünü yıldızlar, yeryüzünü hafızlar süsler." İyiki varsınız. BAYRAK! a ve vatana hayırlı insanlar olursunuz. İnşaAllah, Allah cc. bu hafızlarımızı yetiştiren hocalarımızdan razı olsun, ALLAH CC. mübarek etsin. Amin, İnşaAllah, MaşaAllah.

 • Kerim
  Kerim
  9.11.2022 18:11

  Maşaallah. Subhanallah, Allah cc. hafızlarımıza her daim sağlık ve sıhhat versin İnşaAllah, Allah cc. mübarek etsin, Vebi Hamdin Adedi Halgi..(ADEDLERİNİ ÇOĞALT YARABBİ. AMİN) Türkiyenin gerçek ihtiyacı sizlersiniz. Allah cc. sayılarınızı artırsın, "Gökyüzünde yıldızlar, yer yüzünde hafızlar" süsler. Allah cc. onları yetiştiren hocalarımızdan razı olsun, Amin, İnşaAllah,

Resmi İlanlar