Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE’NİN ADINI TÜRKİYE’YE DUYURACAĞIZ  

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir yoğun bakım ve çocuk acil servisi ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

14.10.2022 - 09:03
Güncelleme 14.10.2022 - 13:29
Özel Haber

Bakım onarım çalışması nedeniyle sadece pediatri yoğun bakımın kapalı olduğunu belirten Sözbir, yakın zamanda çocuk acilin açılacağı müjdesini verdi.

Üniversite hastanesinde bölgede ve ülkede öncü olacak hizmetlere imza atmayı istediklerini vurgulayan Sözbir, “Düzce’nin adını sağlık alanında tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz” dedi.

Nedim Sözbir, dediatri yoğun bakımın tadilat nedeniyle kapalı olduğunu söyledi. Binada yapılan güçlendirme çalışması sonrası servisin açılacağını kaydeden Sözbir çocuk acilin açılması için de hazırlık yaptıklarını ifade ederek “Sadece pediatri yoğun bakım kapalı. Sadece pandemi döneminde yoğun bakımlar pandemi yoğun bakıma dönüştürüldü. Yakın zamanda çocuk acili açıyoruz. Pediatri yoğun bakımda tadilat yapılıyor. Binayı güçlendiriyoruz. Çocuk acili açacağız, yeni doğan yoğun bakım da faaliyette. Tadilat tamamlandıktan sonra bütün yoğun bakımlar faaliyette olacak” diye konuştu.

Amaçlarının Düzce’nin adını sağlık alanında tüm Türkiye’ye duyurmak olduğunu deli getiren Sözbir şöyle devam etti: “Hastanemizin daha iyi olması için çalışıyoruz. Örnekse organ nakli yapalım, bölgede öncü olalım, hasta büyük şehirlere gitmek zorunda kalmasın istiyoruz. Anjiyoda öncü olalım, hastalar Ankara’ya, İstanbul’a gitmek zorunda kalmasın istiyoruz. Altyapımız var. 3 tane beyin cerrahımız, nöroloji uzmanımız, 4 tane radyoloji uzmanımız var. Bu kadro ile özellikle inme ve beyin anjiyosu konusunda önemli çalışmalar yapabiliriz. Biz sadece Düzce’ye değil bölgeye de hitap etmek istiyoruz. Düzce’nin adını sağlık konusunda duyurmak istiyoruz.”

 

 

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.