Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ALAYILDIZ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın yedincisi, Batı Karadeniz’i temsilen Bolu’da gerçekleşti. Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nermin Alayıldız, “Marka Kooperatifler” panelinde deneyimlerini paylaştı. Alayıldız Olimpik annelerin hem eğitim aldığını hem ürettiğin hem de çocuklarına fayda sağladığını söyledi.

ALAYILDIZ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
6.10.2022 - 14:45
Haber Merkezi

   Halkbank’ın tüm kadın girişimciler ile girişimci adayları, kadın kooperatifleri, yerel iş insanları ve gençleri bir araya getiren Üreten Kadınlar Buluşmaları etkinlik dizisinin yeni durağı Bolu oldu. Halkbank’ın dijital platformu üzerinden de canlı olarak yayınlanan etkinlikte, Genç Girişimci Destek Paketi’nden faydalanan girişimci kadınlara üretkenliklerini desteklemek amacıyla kredileri sembolik olarak takdim edildi, “Marka Kooperatifler” ve “İlham Veren Kadınlar” panelleri düzenlendi.
   Şafak Tükle moderatörlüğünde gerçekleşen “Marka Kooperatifler” panelinde, başarılı kadın kooperatiflerinin temsilcileri deneyimlerini aktardı. Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nermin Alayıldız, Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Emine Özdoğan ve Karabük Uğraşan Kadın Üretim Ve İşletme Kooperatifi Başkanı Melahat Bayram konuşmacılar arasında yer aldı.
   Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nermin Alayıldız kooperatifleşme sürecini anlatarak “Herkes minderden kooperatife nasıl geçtiğimi soruyor. Ben Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı bir judo antrenörüyüm. Düzce’de büyük kulüpler yok. Ben 5 yaşındaki sporcuyu alıyorum eğitiyorum. Ancak, belli bir hedef koyamıyorum. Çünkü çocuklar haklı olarak büyük kulüplere transfer oluyor. Ben başarılı çocukları ilde nasıl tutabilirim diye düşündüm. Anneleri ile iletişime geçtim. Cumhurbaşkanımızın eşi hanımefendinin kadın kooperatifleri ile ilgili konuşmalarına şahit oldum. Sporun kooperatife nasıl kanalize edebileceğimi değerlendirdim. Çocukların ilde kalması için maaş ve burslarını karşılamam gerekiyordu. Sporcu annelerimizi hafta bir gün mindere aldım ve çocukları ile empati kurmalarını sağladım. Annelerle konuştum ve bir kooperatif kuracağız bunun gelirini de tamamen spora harcayacağız dedim. Sıkı bir araştırma yaptık. Sporcu eğitim merkezlerinde en çok tüketilen ürün makarnadır. En iyi makarnayı anneler yapar dedik ve makarna üretmeye başladık. Yola çıkarken bir üretim alanı hayali kuruyorduk. Artık bir makarna fabrikası hayalimiz var. Annelerimiz hem eğitim alıyorlar, hem üretiyorlar hem de çocuklarına fayda sağlıyorlar”diye konuştu.Zeynep Türkoğlu moderatörlüğünde düzenlenen “İlham Veren Kadınlar” paneline ise; Çiftçi Ali Markası Kurucusu Ayşegül Papila, Gazelle Resort Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Ergül ve Vennas Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vennas Akyol Haznedar konuşmacı olarak katıldı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.