Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“TALEPLERİMİZ KULAK ARDI EDİLİYOR''

Türk Eğitim SEN Düzce Şubesi Başkanı Hasan Yeşilyurt eğitim çalışanlarının taleplerinin kulak ardı edildiğini savundu.

“TALEPLERİMİZ KULAK ARDI EDİLİYOR''
29.09.2022 - 16:00
Haber Merkezi

Öğretmenlerin ekonomik sıkıntılar ile boğuştuğunu söyleyen Yeşilyurt talepleri şöyle sıraladı: “Öncelikle ekonomik sıkıntılarla boğuşan öğretmenlerimizin başta kariyer basamakları sınavlarının iptali olmak üzere; promosyonların güncellenmesi, eğitim öğretim ödeneğinin bir maaş tutarına yükseltilmesi ve tüm eğitim çalışanlarına verilmesi, sözleşmeli istihdam modelinin kaldırılması, memur ve şeflerimizin 3600 ek gösterge kapsamına alınması, şube müdürlerimizin kariyer basamaklarından yararlandırılması ve nakil talepleri gibi pek çok talepleri vardır”


    Meslek Kanunu’nun beklenti ve talepleri karşılamadığını dile getiren Hasan Yeşilyurt sınav şartına karşı olduklarını vurgulayarak “Özellikle kanunla getirilen sınav şartı yıllardır karşı durduğumuz bir konudur. Öğretmen sınavdan kaçmıyor, kariyerinin sınavla belirlenmesinden rahatsız. 
    Öğretmenlik yaparak yaşayarak yüz yüze aktarım yapma sanatıdır. Bakanlıktan talebimiz sınavsız olarak on yılını dolduran her öğretmenimize uzman öğretmen, yirmi yılını dolduran her öğretmenimize baş öğretmen unvanı verilmesidir” diye konuştu. 
    Banka promosyonlarında yaşanan gelişmelere de değinen Yeşilyurt “Bankalarla yapılan promosyon anlaşmaları ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon rakamlarının gerisinde kalmıştır” dedi. 
    Düzce’de yapılan promosyon anlaşması miktarının çok düşük kaldığını kaydeden Hasan Yeşilyurt “Yapılan promosyon anlaşmalarının yeniden revize edilerek, aradaki farkın tüm personellere ödenmesini talep ediyoruz” şeklinde açıklama yaptı. 
    Yeşilyurt sözleşmeli istihdam modelinin kronik bir sorun halini aldığını ifade ederek “Sözleşmeli öğretmen, devlet memuru kavramını da öğretmenlik mesleğini de rencide etmektedir. Öğretmen, kadrolu da olsa sözleşmeli de olsa aynı işi yapmaktadır. Bu sebeple farklı muameleye maruz kalmamalıdır” dedi. 
Haber: Elif Varol


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.