Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“ÖZLÜK HAKLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanı Hasan Yeşilyurt, öğrencilere yönelik her türlü olumlu çalışmanın yanında yer alacaklarının altını çizdi. Yeşilyurt, ayrım yapmaksızın eğitim camiasının tamamının özlük haklarının da takipçisi olacaklarını vurguladı.

“ÖZLÜK HAKLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
12.09.2022 - 13:40
Haber Merkezi

“BİR KAÇ HAFTA İÇERİSİNDE TAMAMALANACAK”

Düzce’de güçlendirmesi yapılan bazı okulların yeni eğitim öğretim dönemine yetişemediğini ancak, bu okullardaki çalışmaların birkaç hafta içerisinde tamamlanacağını dile getiren Yeşilyurt şöyle devam etti: “İlimizde de bazı okullarımızı güçlendirme kapsamına aldı.  Yaz tatili boyunca 26 okulda sürdürülen çalışmalar neticesinde 13 okulda yenileme, bakım onarım ve güçlendirme çalışmaları bitirilerek bu okullarımız eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir. Okulların bitmesi ile başlatılan çalışmalar çok kapsamlı ve detaylı bir şekilde sürdürülmüş ancak tüm imkanlar zorlansa da çalışma yapılan okulların tamamı eğitim öğretim yılına yetiştirilememiştir. Bu okullarımızdaki çalışmalar önümüzdeki birkaç hafta içinde bitirilerek neticelendirilecektir.”

“TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDEYİZ”

Düzce’de öğrenci başına düşen kitap sayısının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade eden Yeşilyurt “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamında her okula kütüphane kurulmuş; varolan kütüphanelerde de kitap sayısı hemen her okulda binlerle ifade edilecek düzeye getirilmiştir. Bu çalışmalara velilerimizde büyük katkı sağlamış ve ilimizde öğrenci başına düşen kitap sayısı Türkiye ortalamasının üzerine çıkmıştır” dedi.

“SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER”

Hasan Yeşilyurk okul öncesi eğitimde de sevindirici gelişmelerin yaşandığına işaret ederek “Okul öncesi eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında ilimizde sevindirici gelişmeler yaşanmıştır. Düzce’de bu yıl okul öncesi eğitimde daha çok öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir. Bu amaçla ilimizde yeni anaokulları açılmış; var olanlarda da daha çok öğrenciye ulaşılması için tüm imkanlar seferber edilmiştir” diye konuştu.

“UZMAN ÖĞRETMEN SINAVINA KARŞIYIZ”

Çözüm bekledikleri sorunlar hakkında da konuşan Yeşilyurt, uzman öğretmen sınavına karşı olduklarını bir kez daha hatırlatarak “Diğer taraftan bu eğitim öğretim yılında çözüm beklediğimiz bir kaç hususu da dile getirmek isterim.  Türk Eğitim Sen olarak yıllardır vurguladığımız ve çıkarılması için çaba sarf ettiğimiz Meslek Kanunu'na Şubat ayı itibari ile nihayet kavuşmuş durumdayız. Ancak uzman/başöğretmen kariyer basamakları için getirilen sınav koşulu yıllardan beridir karşı durduğumuz bir konudur. Beklentimiz ve temennimiz bu hususun ivedilikle tekrar gözden geçirilerek süre şartına bağlı olarak bu ünvanların verilmesidir” dedi.

PROMOSYON DEĞERLENDİRMESİ

Promosyonlar ile ilgili yaşanan süreci de değerlendiren Yeşilyurt “Diğer bir husus banka promosyonlarında yaşanan gelişmelerdir. Yeni yapılan protokolle 3 yıllık anlaşma sağlanmış olsa da maaşlarda yapılan iyileştirmelere oranla ödenen promosyon miktarı geldiğimiz noktada haksız bir durum ortaya çıkarmıştır. Bunun için yapılan protokolün mevcut koşullar ışığında tekrar değerlendirilerek gözden geçirilmesi elzemdir. Bu konunun da takipçisi olacağız. Düzce Türk Eğitim Sen olarak öğrencilerimize yönelik her türlü olumlu çalışmanın yanındayız. Ancak ayrım yapmaksızın meslektaşlarımızın ve eğitim camiamızın tamamının özlük haklarının da takipçi olacağız. Bu duygularla eğitim camiamızın, öğrencilerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, sağlıklı huzurlu ve başarılı bir yıl diliyorum” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar