Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE %100 İLE REKOR KIRDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında kalmak için başvuran tüm üniversite öğrencilerinin yerleştirildiği Düzce’de yüzde 100 yerleştirme ile bu yıl rekor kırıldı.

DÜZCE %100 İLE REKOR KIRDI
8.09.2022 - 13:17
Güncelleme 8.09.2022 - 13:18
Haber Merkezi

Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada; “Yıllık bazda en fazla talebi almamıza rağmen birinci faz yerleştirmemizde tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını gerçekleştirdik.” İfadelerinde bulundu.

Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler Düzce’deki yurtlarda konaklamak için başvuruda bulundu. 10 adet yurtta toplam 10 bin 616 kapasiteyle %100 yerleştirme ile bu yıl rekor kırıldı. Bu kapasitenin yüzde 40’ı erkekten yüzde 60’ı kız öğrenciden oluşuyor.

Düzce’de GSB yurtlarına gelecek öğrencilere küçük sürprizler hazırlandı.

Öğrencilerin yurtları yakından tanıması adına sanal tur yapıldı. Çeşitli etkinlik alanları oluşturuldu. Sadece barınma ve konaklama değil farklı aktiviteler de yapacakları alanlar oluşturuldu. Eğitim sınıfları, tarım alanları, hobi bahçeleri üniversite ile koordineli olarak hazırlandı.

Düzce’de bulunan 10 Gsb yurdunda da geçen sene ‘Öneri ve Şikayet’ karekodları yerleştirilmişti. Bu proje bakanlık tarafından örnek proje olarak 10 farklı şehirde uygulanmaya başlandı.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar