Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

PROJE VE BAŞARILARIYLA GÖZ DOLDURDU

Bu yıl Samsun’da düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2022’de yerini alan Düzce Üniversitesi, ürettiği katma değerli projeleri, kazandığı başarıları ve etkili tanıtım etkinlikleriyle göz doldurdu.

PROJE VE BAŞARILARIYLA GÖZ DOLDURDU
7.09.2022 - 11:50
Güncelleme 7.09.2022 - 11:55
Haber Merkezi

Yine Birincilik Başarısı Yine Madalya Yağmuru

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversiteleri gibi farklı sektörden birçok kurum ve kuruluşun yer aldığı TEKNOFEST 2022’de Düzce Üniversitesi, geçen yıl olduğu gibi yine birincilik ödülünün sahibi oldu. Ayrıca ISIF’22 Uluslararası Buluş Yarışması’nda da Düzce Üniversitesi, 1 altın ve 3 gümüş madalyanın yanı sıra TEKNOFEST Girişim Programı Ön Kuluçka Desteği ile teknoloji yarışmalarındaki iddiasını ve başarısını konuşturdu.

Teknoloji yarışmalarındaki üstün başarıyla dikkat çeken Düzce Üniversitesi, yine katma değerli projeler üreterek ISIF’22’de 4 madalyanın sahibi oldu. Öğr. Gör. Dr. Emrah Yılmaz ve Rosa Cuellar Franca’nın  “Bor Katkılı Yeni Nesil Biyokompozit” çalışması altın madalya almaya hak kazandı. Doç. Dr. Mesut Yalçın, Doç. Dr. Çağlar Akçay, Prof. Dr. Aysun Pekşen ve Doç. Dr. Selim Şen’in “Pleurotus Ostreatus Mantarı Yetiştiriciliğinde Kullanıma Uygun Bir Kompost Bileşimi”; Öğr. Gör. Dr. Oğuzhan Kendirli’nin   “MADDTEST - Madde Kullanım Etkisini Ön Tanılama Sistemi” ile Arş. Gör. Dr. Fatih Şentürk, Prof. Dr. İsmail Cengiz Koçum, Melek İlayda Seyitoğlu ve Eda Şevval Aksan’ın  “RF Plazmada Gerçek Zamanlı Kütle Değişimi Ölçümü İçin Düşük Maliyetli Bir Cihaz” başlıklı çalışmaları ise gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.

Yeniliğe, Teknolojiye ve Değişime Büyük Önem

Yeniliğe, teknolojiye ve değişime her zaman büyük önem veren Düzce Üniversitesi, farklı kategorilerdeki birçok takımıyla gelecek için ümit verdi. Düzce Üniversitesi tanıtım standını Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal başta olmak üzere birçok katılımcı ziyaret etti ve yoğun ilgi gösterdi.

Fark Oluşturan Projeler

Düzce Üniversitesi’nin eğitim-öğretim faaliyetleri, bilimsel projeleri, başarıları, katma değerli bölgesel kalkınma çalışmaları ile Düzce Teknopark’ın fark oluşturan girişimcilik ve inovasyon projeleri ziyaretçilerle paylaşıldı.

“Farkındalık Oluşturmak Önemli”

TEKNOFEST 2022’de Düzce Üniversitesi iki gün art arda TRT Radyo ile bir günse Anadolu Ajansı’na röportaj verdi. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi standı başta olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Teknoloji ve bilime yönelik toplumda farkındalık oluşturmanın önemine dikkat çeken Rektör Sözbir, TEKNOFEST’in Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmaya büyük katkı sağladığını ifade ederek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

İnovasyon ve Ar-Ge Alanlarındaki Haklı Gururu

Nitelikli eğitimi, donanımlı akademik kadrosu ve teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarlarıyla Düzce Üniversitesi’nin girişimcilik, inovasyon ve Ar-Ge alanlarına özel önem verdiğini ve bu çalışmaların olumlu sonuçlarını aldığını belirten Prof. Dr. Nedim Sözbir, bu yıl da TEKNOFEST 2022’de, birincilik ödülü ile ISIF’22’de 1 altın ve 3 gümüş madalya kazanmanın haklı gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Organizasyonda Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir son olarak, 19 Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın katılımıyla düzenlenen ve TEKNOFEST 2022’ye katılan rektörlerle bir araya geldi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar