Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YURT YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK yurt sonuçları için üniversite öğrencilerinin heyecanlı bekleyişi sona erdi. KYK yurt başvuruları geçtiğimiz haftalarda tamamlandı.Öğrencilerin büyük bir heyecanla beklediği KYK yurt sonuçları açıklandı.

YURT YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI
7.09.2022 - 10:48
Güncelleme 7.09.2022 - 11:06
Haber Merkezi

Ara sınıf ve üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler KYK yurt sonuçları sorgulama ekranını ve yurt ücretlerini araştırıyorlar. Peki 2022 KYK yurt sonuçları nasıl sorgulanır, KYK yurt ücreti ne kadar?

KYK yurt sonuçları bugün açıklandı. KYK yurt sonuçları için aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Bakan Kasapoğlu şu açıklamaları yaptı; Yıllık bazda en yüksek talebi almış olmamıza rağmen birinci faz yerleştirmemizde tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını gerçekleştirdik. Birinci faz ilk yerleştirmemizde yüzde 80'lik rekor bir karşılama oranına imza attık. Bunu gururla ifade ediyorum.İlk faz 41 ile tamamıyla yerleşimini bitirdi. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Ağrı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Karsi, Kırıkkale, Karaman, Muğla, Niğde, Sinop, Uşak, Yozgat olmak üzere ilk merkezimizde tüm başvuran arkadaşlarımızı yerleştirdik.

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR?

Yeni KYK yurt ücretleri henüz açıklanmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt ücretleriyle ilgili "Resmi olarak yurt ücretlerini eylül ayı içerisinde açıklayacağız" ifadelerini kullandı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar