Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİLSEM KAPILARINI ÖĞRENCİLERE AÇTI

Düzce Bilim ve Sanat Merkezi'nde tüm öğrenciler için yaz okulu başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Düzce Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulunu ziyaret ederek, kurum müdürü Kenan Göktepe ve Bilsem öğretmenlerinden yaz okulu bilim ve sanat çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğrenciler ile sohbet etti.

 BİLSEM KAPILARINI ÖĞRENCİLERE AÇTI
22.07.2022 - 11:54
Güncelleme 22.07.2022 - 11:56
Haber Merkezi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez bu yaz bilim sanat merkezlerinde sadece bilim sanat merkezine seçilmiş öğrenciler değil, 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencilere yaz okulu açıldı.

Öğrencilerin bilimsel ve akademik becerilerinin geliştirilmesi, kültür, sanat ve spor alanlarında sınav kaygısı olmadan beceri kazanmaları amacıyla açılan Düzce Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulunda, bilim ve sanat çerçevesinde hazırlanmış dersler 15 farklı atölyede öğrencilere sunuluyor.

Bu kapsamda tamamen akademik ders programlarının dışında; deney, araştırma, uygulama şeklinde yapılan proje tabanlı gelişimi hedefleyen çok yönlü bir çalışma mekanizması ile yaz okuluna devam eden 216 öğrencinin kendi özel yeteneklerinin ve yeterliliklerinin farkında olmaları sağlanıyor.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar