Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DANIŞMANLIK BİRİMLERİ HİZMETE BAŞLADI

Düzce’de tüm ortaokullarda ve Krempark AVM'de LGS Tercih Danışmanlığı birimleri hizmet vermeye başladı. Birimlerde uzman rehber öğretmenler öğrencileri seçebilecekleri okullar konusunda bilgilendiriyor. Ayrıca Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden danışmanlar ile iletişime geçilebiliyor.  

DANIŞMANLIK BİRİMLERİ HİZMETE BAŞLADI
5.07.2022 - 15:38
Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını, eğitim sürecinde elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayata hazırlanmalarını ve kendilerini mutlu kılarak toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla harekete geçti.

TÜM ORTAOKULLARDA

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Düzce genelindeki tüm ortaokullarda uzman rehber öğretmenlerin danışmanlık hizmeti vermeye başladığı belirtilerek “Eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri,

meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacıyla Müdürlüğümüze bağlı Merkez ve ilçeler tüm Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarında alanında uzman rehber öğretmenlerden oluşan "LGS Tercih Danışma Birimi" oluşturulmuştur” denildi.

EBA ÜZERİNDEN DE DANIŞMANLIK ALINABİLİYOR

Açıklamada tercih danışmanlığı birimlerinin kılavuzda yer alan takvim doğrultusunda  04-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden ve yüz yüze olarak öğrenciler için belirlenmiş olan zaman diliminde birebir rehberlik yapacağı kaydedilerek “Ayrıca, internete erişimi olmayan ya da mezun durumunda bulunan öğrencilerimize hizmet vermek üzere Rehberlik ve Araştırma Merkezinde de Tercih Danışmanlığı Birimi kurulmuş ve isteyen öğrenci ve velilere yüzyüze danışmanlık hizmeti verilecektir.

Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listesinde yer alan okullara göre öğrenci ve velisi tarafından 04-20 Temmuz 2022 (saat 17:00'e kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e¬okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir.

Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır” şeklinde açıklama yapıldı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar