Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“HER ZAMAN UMUTLU OLUN”

Üniversitesi Ön Lisans Öğrencileri mezun olmanın heyecanını yaşadı. Öğrencilerinin coşkusuna ortak olan Meslek Yüksek Okullarını müdürleri gençlere her zaman umutlu olmaları tavsiyesinde bulundular.

“HER ZAMAN UMUTLU OLUN”
1.07.2022 - 11:34
Güncelleme 1.07.2022 - 12:31
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda ve Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenlerinde;

Akçakoca Meslek Yüksekokulu, Çilimli Meslek Yüksekokulu, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu, Düzce Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gümüşova Meslek Yüksekokulu, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Ormancılık Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet coşkusunu aileleriyle paylaştı.

Tören programlarına; Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Meslek Yüksekokulu Müdürleri, öğretim elemanları ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören programlarında konuşan Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürleri, mezunların emeklerinin coşkuya dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek onları geleceğe hazırlayan akademisyenlere ve ailelerine teşekkür etti.

Mezunların Ülkemizin kalkınmasında, üretiminde ve ihracatında önemli rolleri olduğunu söyleyen Meslek Yüksekokulu Müdürleri; mesleki açıdan, donanımlı ve etik değerlere sahip olarak mezun olan öğrencilerin, olaylara geniş açısıyla bakmalarını ve her zaman umutlu olmalarını tavsiye ettiler.

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin ise, mezun öğrencileri tebrik ederek sözlerine başladı.

Farklı beceriler kazanmanın önemi üzerinde duran Prof. Dr. İdris Şahin, “Hayatınızı bir deneyim aynası olarak görmelisiniz. Kendinize saygı duyun ve kendinizi alkışlayın. Hata yapmadan doğruyu öğrenemezsiniz. Hayal kurmayı da bırakmayın.” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç, covid sürecinde zorlu dönemler yaşayan öğrencilerin, mezuniyetlerini görmenin mutluluk ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Mezunların hayatlarında yeni bir sayfa açtıklarına işaret eden Prof. Dr. Genç, “Hayatın içine giriyorsunuz. Artık birey oldunuz. Hayat geminizin kaptanı sizsiniz.” şeklinde konuştu.

Mezun olan öğrencileri yetkin bireyler olarak yetiştirdiklerine dikkat çeken Prof. Dr. İlhan Genç, yetişmiş insan gücünün önemine vurgu yaptı.

Mezunların; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler olacaklarına inandıklarını dile getiren Prof. Dr. Genç, bilimsel bilgiden şaşmamalarını temenni ederek sözleri sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından programlarını dereceyle bitiren öğrencilere plaket, mezun olan öğrencilere de mezuniyet belgeleri takdim edildi.

İlk ve Acil Yardım programı mezunları da Paramedik Andı’nı hep bir ağızdan okuyarak mesleklerine adım attı.

Törenlerin son bölümündeyse mezunların merakla beklediği kep törenine geçildi. Keplerini coşkuyla fırlatan ve yepyeni bir hayata merhaba diyen öğrenciler, mezun olmanın gururunu, meslek yaşamlarına adım atmanın ise heyecanını aileleriyle paylaştı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar