Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MİNİK ÖĞRENCİLERİ ŞAŞIRTAN SÜRPRİZ

Şükran Öney Anaokulunda öğrencilerle biraraya gelen Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, 112 Acil Hizmetin önemine vurgu yaptı. Şükran Öney Anaokuluna yaptığı ziyarette öğrenciler ile yakından ilgilenen, Yasin Yılmaz’ın sürprizi minikleri şaşırttı.

11.06.2022 - 11:54
Güncelleme 11.06.2022 - 17:29
Haber Merkezi

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz  Şükran Öney Anaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Emine Taşlı tarafından karşılanan Yasin Yılmaz’a, öğrenciler çizip boyadıkları resimleri hediye ettiler. 

Dr. Yasin Yılmaz beraberinde   Sağlık İl Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği ekipleri ile Şükran Öney Anaokulun da miniklere acil sağlık hizmetlerinde kullanılan araç ve teçhizatları tanıttı.

Sağlık hizmetlerinde kullanılan araçları okullarında gören öğrenciler sürpriz eğitim ile karşılaştı. 

UMKE ve acil sağlık ambulans ekipleri, Şükran Öney Anaokulu öğrencilerine ilk yardımda kullanılan teçhizatları anlatarak bilgiler verdiler. 

Ambulansı yakından görme fırsatı bulan öğrenciler merak ettiklerini sorarak hayat kurtaran  112 Acil Hizmetin  önemini öğrendi.  

UMKE ekiplerinin cihazlarını büyük bir merakla inceleyen minikler , ayrıca afet  durumunda sağlık hizmeti sunan personelin çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldu. 

UMKE ve 112 araçlarını yakından görme fırsatı yakalayan  minikler daha sonra sağlık ekipleri hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Minik öğrenciler  İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Okul müdürü Emine Taşlı ve sağlık ekipleri ile birlikte ‘Hayata yol ver’ çağrısı yaptı.


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar