Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

34 ANASINIFI HİZMETE AÇILDI

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında Düzce’de 34 anasınıfı hizmete açıldı. Ayrıca 36 okulda eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla iyileştirme çalışmaları başlatıldı.

34 ANASINIFI HİZMETE AÇILDI
18.05.2022 - 11:31
Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arasında imkân farklılıklarının eğitimin erken yıllarından itibaren azaltılması için çeşitli açılardan dezavantajlı olan 10 bin temel eğitim kurumunu iyileştirmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde "Temel Eğitimde 10.000 Okul" projesi başlatıldı. Projede düşük başarı, disiplin sorunları, okul terki, altyapı eksiklikleri gibi değişkenler açısından dezavantajlı konumda bulunan temel eğitim kurumlarına çok boyutlu destek sağlanması amaçlandı.

Proje kapsamına alınan tüm okullarda öğrencilere, öğretmen ve yöneticilere ile velilere yönelik desteklerin yanı sıra okul imkânlarının iyileştirilmesi hedefleniyor. Belirlenen okullarda görev yapan öğretmenlere pedagojik ve alan bilgilerini geliştirebilecekleri eğitim imkânları sunuluyor. Okul yöneticilerine yönelik liderlik becerilerini geliştirmeye dönük eğitimler programlanıyor.

Projenin son ve en önemli boyutlarından biri de okulların alt yapılarının güçlendirilmesi. Proje kapsamına alınan tüm okulların bakım ve onarımları yapılıyor. Altyapı eksiklikleri gideriliyor. Okulların her birine en az bir laboratuvar kuruluyor ve mevcut laboratuvarları güncelleniyor. Yine tüm okullarda kütüphane oluşturuluyor. Mevcut kütüphanelerdeki kaynaklar zenginleştiriliyor. Okullar, öğrencilerin kullanabileceği bilgisayarlarla donatılıyor.

Düzce genelinde 36 okul proje kapsamına alındı ve iyileştirme çalışmaları başladı.

Ayrıca; Akçakoca Gönül Yavuz İlkokuluna 1, Cumayeri Pakmaya Nimet Pısak İlkokuluna 2, Çilimli İbrahim Hoşver İlkokuluna 2, Kaynaşlı Karaçalı Süperlit İlkokuluna 3, Mehmet Zahid Kevseri İmam Hatip Ortaokuluna 2, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokuluna 2, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 2, Yığılca Gazi İlkokuluna 1 ve il genelindeki diğer 19 okulda da birer adet olmak üzere toplam 34 anasınıfı hizmete açıldı.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar