Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Geleneksel Tıp Turistlere Tanıtılacak

Düzce Üniversitesi ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında oteller ile ortak hareket edecek. Bu kapsamda geleneksel tıp uygulamaları otel misafirlerine önerilecek.

Geleneksel Tıp Turistlere Tanıtılacak
31.03.2022 - 11:51
Haber Merkezi

Tanıtım materyalleri hazırlanacak. Etel misafirlerinin konaklama profilleri hakkında Düzce Üniversitesi personeliyle veri paylaşılacak.

Sağlık alanında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp konusunda ihtisaslaşan Düzce Üniversitesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarının sağlık turizmi kapsamında bölgedeki otelciler aracılığıyla yaygınlaştırılması için il genelindeki otel işletmecileri ile bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. İdris Şahin, 2016 yılından bugüne kadar 6 yıla yaklaşan sürede ihtisaslaşma faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdüren Düzce Üniversitesi’nin, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında tıbbi bitki yetiştiriciliği, arıcılık, tıbbi mantar yetiştiriciliği ve ürün geliştirme faaliyetlerine ek olarak, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarının da hastalara DÜGETAM bünyesinde yoğun olarak sağlandığını, ancak bu uygulamaların sağlık turizmi kapsamında Düzce’de yaygınlaştırılması ve bu yolla bölge otelcilerine ek gelir sağlanması konusunda otel işletmecileriyle beraber planlama yapmak için bir araya gelindiğini vurguladı.

Düzce Üniversitesi’nin bölgesel kalkınma odaklı ihtisaslaşma süreci hakkında katılımcılara bilgiler veren Doç. Dr. Uğur Hasırcı’nın sunumunun ardından, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve GETAT Uygulama Hekimi Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Kaya, katılımcılara GETAT uygulamalarının tarihçesi ve DÜGETAM bünyesinde sağlanan GETAT uygulamaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Otel işletmecileri, Düzce Üniversitesi’nin yükselen marka değerinin otel işletmeleri için büyük potansiyel barındırdığını ve bu kapsamda GETAT uygulamalarının otel misafirlerine önerilmesinin, otel işletmecileri için fırsat vadettiğini vurguladılar. Bu kapsamda Düzce Üniversitesi ile ortak çalışma yaparak tanıtım materyalleri hazırlama taleplerini ileten otel işletmecileri, Akçakoca ilçesi ve Merkez ilçe özelinde otel misafirlerinin konaklama profilleri hakkında Düzce Üniversitesi personeliyle veri paylaştı.

Bu kapsamda Akçakoca’da gündüz saatlerinde, Merkez ilçede ise akşam saatlerinde bu uygulamaların yapılması ve görsel iletişim materyallerinin ortaklaşa hazırlanması, sürecin devamının da ortaklaşa tasarlanması konusunda fikir birliğine varıldı. Toplantı, sürecin bir sonraki aşamasının planlanması ile sona erdi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar