Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DEHA ile Ebru Sanatını Öğreniyorlar

Düzce’de başlatılan Düzce Eğitim Hareketi (DEHA) Projesi, Yığılca’da öğrencilerin ayağına giderek, Anadolu Kalkınma Vakfı Cumhuriyet İlkokulu’nda çocuklar ile buluştu.

DEHA ile Ebru Sanatını Öğreniyorlar
26.03.2022 - 09:59
Güncelleme 26.03.2022 - 10:03
İHA

DEHA Projesi Yığılca’ya ulaştı. Öğrencilerin kültür ve sanat alanlarına yönlendirerek kişisel yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını sağlamak amacı ile geleneksel Türk el sanatlarından olan ebru sanatı uygulandı.

Tasarım ve beceri atölyesinde yapılan sanatsal aktivite öğrencilerin, sanatla yakınlaşarak hayal dünyalarını sanatla birleştirip yansımalarını görme fırsatı buldu. Becerilerini ve hayal güçlerini geliştirdikleri, geleneği yeni kuşaklara aktarmak açısından gerçekleştirilen sanatsal faaliyette proje çalışmasına destek olan ve ebru sanatı ile öğrenciler bir araya getiren Yığılca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü El Sanatları öğretmeni Arzu Arslantaş’ta etkinliğe ve projeye destek verdi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar