Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

358 Kişi İtfaiyeden Eğitim Aldı

Bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatlarından olan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü teorik ve uygulamalı eğitimlerini sürdürüyor. İtfaiye Müdürlüğünce Ocak ayından bu yana 13 ayrı kurumda 358 kişiye uygulamalı yangın eğitimi verildi. 

358 Kişi İtfaiyeden Eğitim Aldı
28.02.2022 - 09:49
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 2022 yılı Ocak ayından bu yana 13 ayrı kurumda 358 kişiye uygulamalı yangın eğitim verildi. İtfaiye Müdürlüğü son olarak Düzce Üniversitesi "Dümerang" topluluğuna yangın ve yangına müdahale şekilleri, acil durumlarda bina tahliyesi, hortum atma ve toplama, yangın türlerine müdahale, yaralı kurtarma gibi konularda eğitim verdi.  


 

TATBİKATLAR NEFES KESİYOR
 

İl genelinde resmi kurumlarla birlikte okullarda, sitelerde, özel iş yerlerinde ve fabrikalarda afetlerle ilgili bilgilendirme çalışmalarına devam eden Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yangın, deprem ve enkazlar da yapılması gerekenlerle ilgili eğitim veriyor. İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamalı yangın söndürme tatbikatları ise nefes kesiyor. 

Zorlu eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcılara ise düzenlenen katılım belgesi veriliyor.
İtfaiye Müdürlüğü konusunda uzman personeli ile başta eğitim ve öğretim kurumları olmak üzere doğal afetlerle mücadele konusunda eğitimlerine devam edecek.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.