Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Öğrenci Sayısında Yüzde 160 Artış

Düzce’de 2021 yılı Kasım ayında mesleki eğitim merkezlerine kayıtlı öğrenci sayısı 507 iken 2 ay süresince yapılan teşvik çalışmalarıyla bu sayı bin 312’ye çıktı. Türkiye genelinde mesleki eğitim merkezlerinde öğrenci sayısındaki artış hedefi yüzde 70 iken, Düzce’de artış yüzde 160 olarak kayıtlara geçti. 

Öğrenci Sayısında Yüzde 160 Artış
4.02.2022 - 13:01
Haber Merkezi

Düzce’de 1’i merkez, diğeri Akçakoca’da olmak üzeri iki mesleki eğitim merkezi bulunuyor. 22 Meslek Lisesinde 31 alan ve 54 dalda toplam 8 bin 834 öğrenci öğrenim görüyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü de mesleki eğitime ilginin artması ve eksiklerin giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. 

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Müdür Yardımcısı Turan Şahin ile birlikte Düzce Organize Sanayi Bölgesinde yer alan firma temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda Mesleki Eğitim Merkezleri İrtibat Bürolarının faaliyetleri ile ilgili planlama ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca İl genelinde mesleki eğitim faaliyetinde bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla toplantı düzenledi. Toplantıda; Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürolarında yapılacak çalışmalar, okullarda uygulanan Mesleki Eğitim Merkezi Programı (MEMP) ve diğer eğitim öğretim faaliyetleri hakkında görüş alışverişi yapıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hedefinin 270 bin olan mesleki eğitim merkezi öğrenci sayısını 1 milyona çıkarmak olduğu öğrenildi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.