Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Öğrencilerin Mesleki Bilgileri Zenginleşiyor

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi düzenlediği konferanslar serisi ile sektör temsilcilerini ve akademi dünyasını öğrencilerle buluşturarak, onların mesleki bilgilerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı sürdürüyor.

Öğrencilerin Mesleki Bilgileri Zenginleşiyor
24.12.2021 - 17:10
Haber Merkezi

Bu kapsamda 61. Orman Fakültesi Konferanslar Serisi’nde “Plant Akademi Söyleşisi” konulu program gerçekleştirildi. Programda; Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi-PSN Anatolia Fuar Koordinatörü H. Remzi Adıyaman, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şube Başkanı Engin Aktaş, Çağlayan Tarım Ziraat Mühendisi Ünal Çolakel ve Yalova Üniversitesi Öğr. Gör Yusuf Evren Doğan öğrencilerle buluştu. Bilgi ve birikimlerini paylaşan davetli konuşmacılar, Düzce Üniversitesi öğrencilerinin merak ettiği sorulara ışık tuttu.

62. Orman Fakültesi Konferanslar Serisi’nde ise “Yeni Dünya Düzeninde Peyzaj Mimarlığı ve Fonksiyonu” konusu ele alındı. Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Uzun’un moderatörlüğündeki programda, davetli konuşmacı Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Yalçınalp, geçmişten günümüze Peyzaj Mimarlığının gelişim sürecinden bahsederek alanın, günümüzdeki fonksiyonu ve değişen dünya düzenindeki konumu hakkında önemli bilgiler paylaştı.

63. Orman Fakültesi Konferanslar Serisi’ndeyse Garden Group Turkey Şirketi Sahibi ve Türkiye Futbol Federasyonu Bağımsız Çim Zemin Denetçisi Gökhan Şimşir’in katılımlarıyla  “Çim Bitkisi Çeşitleri ve Profesyonel Spor Alanlarında Kullanımı” konusunda değerli bilgiler paylaşıldı. Sunumunda; çim bitkilerinin Türkiye iklim kuşağındaki yetişme koşullarından bahseden Gökhan Şimşir, doğal çimin kullanıldığı spor alanlarından örnekler vererek bitki seçimi ve bakımı konularında bilgi ve tecrübelerini aktardı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.