Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AİLE TOPLUMUN TEMEL ÇEKİRDEĞİ

Düzce Üniversitesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin 100. Yılında Güvenlik Politikaları” adlı program, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

AİLE TOPLUMUN TEMEL ÇEKİRDEĞİ
30.10.2023 - 17:39
Haber Merkezi

Konferansa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, davetli konuşmacı Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Akçakoca ilçe protokolü, Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Cumhuriyet’in 100. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladıklarını ifade ederek sözlerine başladı. Cumhuriyet’in geçmiş yüzyılının önemli olduğunu, ancak gelecek yüzyılı da bilimle, kültürle, sanatla ve güçlü bir ekonomik vizyonla, Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun bir şekilde inşa etmenin gayreti içinde olacaklarını dile getirdi.

Programın davetli konuşmacısı Prof. Dr. Şafak Çomaklı ise “Cumhuriyetin 100. Yılında Güvenlik Politikaları” başlıklı sunumunda, iki bin yıllık Türk devlet geleneğine işaret ederek, güvenlik politikalarının sadece emniyet ve asayiş olarak algılanmaması gerektiğini, bilgi, sağlık, eğitim güvenliğinin de son derece önemli olduğunu vurguladı.

Ailenin toplumun temel çekirdeğini oluşturduğunu belirten Prof. Dr. Şafak Çomaklı, güvenliğin aileden başlaması gerektiğine dikkat çekerek, bir diğer yandan gençlerin özellikle siber güvenlik gibi alanlara yönelmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Soru cevap bölümü ile devam eden konferans, hediye takdimi ile son buldu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar