Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MÜZEDE ÇOCUKLARA LOKMAN HEKİM ANLATILDI

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde, Konuralp Müzesi’nde “Masal Atölyesi ve Drama Etkinliği” düzenlendi. Etkinlik kapsamında Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gamze Yalın tarafından öğrencilere “Lokman Hekim ve Ölümsüzlük İlacı” adlı masal okundu. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ise karakalem çalışması yaptı.

MÜZEDE ÇOCUKLARA LOKMAN HEKİM ANLATILDI
24.10.2023 - 13:04
Haber Merkezi

Düzce Valiliği koordinasyonunda, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, Konuralp Müzesi’nde çocuklara yönelik “Masal Atölyesi ve Drama Etkinliği” gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Nazmi Bal, Cumhuriyet İlkokulu ve Namık Kemal İlkokulu öğretmenleri ile Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Etkinlikte, Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gamze Yalın tarafından “Lokman Hekim ve Ölümsüzlük İlacı” adlı masal öğrencilere anlatıldı.

Ardından, Namık Kemal İlkokulu Rehberlik Öğretmeni Öznur Dağıstanlı Canoğlu ve Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından “Tyche Tarihçesi” konulu etkileşimli drama gösterimi sahnelenerek imgesel tasarım etkinliği düzenlendi.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın tarafından, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan’a, Güzel Sanatlar Lisesi 12. sınıf öğrencisi Kerem Can Meral tarafından hazırlanan karakalem imgesel çalışması hediye edildi. 

Akabinde, Düzce Konuralp Müzesi uzmanları tarafından katılımcılara müzede sergilenen eserler gösterilerek bilgi verildi.

Haber: E.Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar