Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCELİ 100 ŞEHİTİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Düzce’de 100 fidan toprakla buluşturuldu.

24.10.2023 - 16:00
Güncelleme 24.10.2023 - 17:42
Haber Merkezi

Düzce Valisi Selçuk Aslan, “Bizler bu topraklarda binlerce yıldır varız, var olmaya da devam edeceğiz” dedi. Etkinlikte şehit ailelerinin fidanların başına çocuklarının künyelerini çakması ise duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.  

Şehit Teğmen Uğur Aslan İlkokulu tarafından, Cumhuriyetin 100. yılında şehitleri ithafen ‘100. yılda 100 fidan’ etkinliği gerçekleştirildi.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç’un da katılımıyla şehit yakınları ve öğrenciler okul bahçesine 100 fidan dikti. 

Programda öğrencilerin geri dönüştürülmüş ürünlerden hazırladığı bayrak sergisi dikkat çekti. Kapaklar, kaşıklar ve köpüklerden oluşturulan bayrak sergisinin ardından Vali Selçuk Aslan ve beraberindeki heyet fidan dikimi gerçekleştirdi.

Vali Selçuk Aslan, şehitlerin hatırasını yaşatmak için böyle bir etkinliğe imza atıldığının altını çizdi. Türk milletinin bu topraklarda binlerce yıldır var olduğunu, olmaya da devam edeceğini dile getiren Aslan “Cumhuriyetimizin 100 yaşını kutlamaya hazırlanıyoruz. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye'nin siyasal rejimi Cumhuriyet olarak ilan edilmişti. Bugüne kadar 29 Ekimleri büyük bir heyecanla kutladık. Bu sene çok daha heyecanlıyız. Çünkü Cumhuriyetimiz bir asrı deviriyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Türkiye Yüzyıl'ı vizyonuyla Cumhuriyetimizi 2. asra taşıma noktasında heyecanlıyız. Bizler de Düzce'de dolu dolu bir anma programı tertip ettik. Şehitlerimizin hatırasını yaşatmak için, şehit ailelerimizle, öğrencilerimizle birlikte ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdik. İnşallah Cumhuriyetimiz bin yıl yaşasın. Bizler bu topraklarda binlerce yıldır varız var olmaya da devam edeceğiz” dedi.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar